Z pomocą nadchodzą wam banki lub instytucje pozabankowe.

Niewątpliwie nie sposób nie zgodzić się z przysłowiem , które mówi że najlepszym nawykiem jest nie pożyczanie pieniędzy w ogóle, tymczasem świat ma jak zwykle do dodania własne trzy grosze oraz w zasadzie nieprawdopodobne jest obecnie spotkać kogoś, kto nie doświadczyłby w swoim życiu problemów powiązanych z finansową płynnością.
Niezależnie od tego czy te “zakłócenia” dotyczyły budżetu domowego czy budżetu firmowego, to przykładowym z rozwiązań , które pozwala na uporanie się kryzysem jest niewątpliwie pożyczenie pieniędzy. Najlepszym wyjściem jest pewnie pożyczenie potrzebnej sumy od znajomych oraz rodziny, którzy to nie żądaliby w zamian odsetek od kredytu, jednak bywa tak, iż nie mamy nikogo kto dysponowałby wolnymi środkami finansowymi albo zwyczajnie nie lubimy prosić się o pieniądze (niestety pożyczanie od rodziny posiada własne wady). W tak zaistniałej okoliczności z poradą przychodzą nam zwykle banki lub instytucje pozabankowe, jakie za należytą zapłatą (oprocentowanie) dadzą wam potrzebne środki pieniężne.
Zdobycie kredytu od banku, chociaż z reguły jest dużo tańsze aniżeli get-money.pl – szybkie pożyczki pozabankowe, wymaga od nas jednak posiadania dość dużej zdolności kredytowej i dobrej historii dotyczącej spłacania wcześniejszych zobowiązań. Jeśli nie mamy tych cech to w praktyce będziemy mogli właściwie zapomnieć o dostaniu kredytu w zwykłym banku, jaki pobiera co prawda mniejsze oprocentowanie, ale i nie jest skłonny ryzykować. Przeciwnie sprawy mają się w wypadku firm pożyczkowych, dla których poziom podejmowane z ich strony ryzyka jest dużo wyższy niż w wypadku normalnego banku, co wiąże się jednakże z większymi odsetkami które trzeba będzie wam zapłacić za udzielenie pożyczki. Wiadomo, że nie ma nic za darmo i im większy stopień ryzyka ponosi nasz pożyczkodawca tym oczekuje za to wyższego dochodu. Należy mieć na uwadze fakt, że część pożyczkobiorców w ogóle nie będzie w stanie spłacić swojego zobowiązania i z takim niebezpieczeństwem powinna się liczyć instytucja finansowa , która decyduje się na pożyczenie nam gotówki. Dzieje się jednakże i tak, iż w poniektórych firmach zajmujących się pożyczkami, zwłaszcza tych , które dysponują większym kapitałem i stażem na rynku, będziemy mieli możliwość uzyskać pożyczkę bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów ze względu na promowanie firmy. Są tam oczywiście dopuszczalne kwoty oraz z reguły należy taki kredyt spłacić w stosunkowo krótkim czasie (zazwyczaj nie dłużej aniżeli w przeciągu sześćdziesięciu dni), niemniej jednak za to nie musimy oddawać ani grosza ponad to co pożyczyliśmy.
Spółki pożyczkowe również zwracają baczną uwagę na zdolność kredytową klienta, który zamierza u nich pożyczyć pieniądze na własne potrzeby, jednak w tym przypadku mamy możliwość sobie pozwolić na trochę słabszą przeszłość kredytową a także trochę gorsze dochody. Ceną za takie podejście do nas jest całkowity koszt który przyjdzie nam ponieść przy spłacie naszego zobowiązania, który z pewnością przewyższy dziesięć % w skali roku, a zazwyczaj dosięgnie też kilkudziesięciu % w skali roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *