Osoba pracująca w biurze konstrukcyjnym regularnie sprawdza postawione już budynki.

Jak w każdej branży, tak też w budowlance działają zakłady, jakich specjalizacje są do siebie wyjątkowo podobne. Dobrym przykładem mogą być biura projektowe i biura konstrukcyjne. Przez wiele osób biura projektowe kojarzone są poprawnie – jako zespół architektów wykonujących projekty obiektów.

 

Nieco więcej wątpliwości wywołują biura konstrukcyjne. Czym zatem jest biuro konstrukcyjne? Jego pracownicy – nie tylko i wyłącznie architekci, ale głównie inżynierowie- zaczynają swoją pracę w momencie stawiania budynku. Najpierw dokonują wielu ważnych obliczeń a dodatkowo dokładnej analizy rozwiązań technicznych po to, by budynek wykonany był z odpowiednich komponentów, lecz także spełniał wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa. W kolejnym kroku dobierają elementy nośne by zapewnić wytrzymałość danej budowli.

 

Eksperci , którzy są zatrudnieni w taki biurze są więc realizatorami szkicu, który następnie wprowadzany jest w życie. Każdy przyszły pracownik biura konstrukcyjnego musi posiadać adekwatne kompetencje. Do ty kompetencji należą m.in.: – znajomość systemów projektowania- biegłość w wykonywaniu obliczeń wytrzymałościowych; – przygotowywanie rysunków technicznych; – znajomość obsługi komputera. Zatrudnienie w biurze konstrukcyjnym jest związane z pracą przed laptopem. Wiąże się z tym obsługa programów komputerowych, nawiązywanie współpracy z biurami architektonicznymi i stałe kontakty z klientami. Pracownik biura regularnie sprawdza powstałe obiekty oraz dba o to, by konstrukcja prawidłowo pełniła swoją funkcję w czasie użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *