Odpowiednio dobrany przewód HDMI gwarantuje możliwość przyłączenia się przykładowo komputerem do TV.

Stosownie dobrany kabel HDMI zapewnia nam sposobność podłączenia się na przykład komputerem do TV, niemniej jednak nie tylko bo z technologii hdmi korzysta o wiele więcej urządzeń elektronicznych. Są to między innymi monitory, konsole do gier jak Playstation, rzutniki hd czy soundbary. Wszystkie z tych sprzętów jesteśmy w stanie podpiąć przy użyciu dedykowanego kabla hdmi.

Do produkowania takich kabli używa się miedź, stal bądź aluminium. Jak zapewne się domyślasz te wykonane z aluminium wiążą się z kiepską jakością, jednakże najlepsze to te wykonane z miedzi beztlenowej.Aktualnie rozróżniamy trzy typy kabli hdmi, powiedzmy, że są to 3 standardy:

1. Przewód HDMI 1.4 – przepustowość: 10,2 Gb/s, maks. jakość wideo: FullHD/60fps albo 4K/30fps, brak obsługi HDR.

2. Przewód HDMI 2.0 – przepustowość: 18 Gb/s, maksymalna jakość wideo: 4K/60fps, obsługa statycznego HDR.

3. Przewód HDMI 2.1 – przepustowość: 48 Gb/s, maksymalna jakość wideo: 4K/120fps albo 8K/120fps, obsługa dynamicznego HDR.

Długość kabel hdmi hdr również posiada kolosalne znaczenie. Twierdzi się, że długość do 5 m. gwarantuje ogólnie rzecz ujmują brak straty jakości. Warto mieć na uwadze by ten przewód hdmi hdr nie był zbyt małej długości, bo może przykładowo nasza instalacja być za bardzo sztywna, ani także za długi ponieważ będziemy mogli się w taki kabel zaplątać, prócz tego czym większy będzie kabel hdmi tym znacznie zwiększamy możliwość utraty jakości przesyłu danych.

Drogi nie zawsze znaczy lepszy bo nie ważne że mamy “pozłacane” czy też “platynowe” końcówki przewodu, istotniejszą informacją wpływającą na jakość przesyłu będzie natomiast materiał z którego został on wyprodukowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *