Najbardziej cenne są wyrazy, jakie same z siebie się pozycjonują.

Chyba każdy funkcjonujący w internetowej branży, a także wielu ludzi spoza niej, słyszało co nieco o ogromnych wycenach niektórych stron www. Niektóre z nich są sprzedawane za miliony. Jak wyznaczyć wartość strony www i należycie na tym zarobić? Nie jest to łatwe i jednoznaczne.

 

Przede wszystkim należy podzielić wycenianie stron internetowych www na dwie rzeczy: to wycena stron. Jest możliwość sprzedać tylko domenę, czyli adres witryny, albo skończony oraz działający już blog czy serwis. A nie jest powiedziane, iż więcej zarobimy na ukończonej już stronie, ponieważ czasem jest tak, że sam dobry adres jest warty znacznie więcej. Jakie adresy są tak wiele warte? Najcenniejsze są ewidentnie słowa, które praktycznie same się pozycjonują. Sklep zajmujący się sprzedażą obuwia z adresem obuwie.pl z pewnością posiada większe szanse na sukces aniżeli zupełnie nowa, nikomu nieznana nazwa. Bardzo podobnie będzie z innymi branżami. Czasem słowo nie musi być nawet polskie.

 

Rezerwując domenę z nazwą spółki, jaka całkiem prawdopodobne, że za niedługo będzie rozwijać się na terenie rzeczpospolitej polskiej też może okazać się znakomitym pomysłem. Wycenami ukończonych portali internetowych trudnią się fachowcy, ponieważ w tej pracy należy uwzględnić nie tylko to jaki potencjalny dochód pieniędzy generuje strona, lecz także – a być może przede wszystkim – jakie ma możliwości. Przy ocenie potencjału strony trzeba być na pewno niewiarygodnie przewidującym oraz posiadać prawo dostępu do analiz, jakie przygotowują eksperci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *